
Cikkek
A W ülésről
Miért kényelmes a W ülés a gyermeknek?
A w ülést gyermekkorban szinte mindenki gyakororlja, mert még hajlékony, kellő lazasággal rendelkezik. A mozgásaikban a gyerekek és a felnőttek is ,,energetikailag” hatékonyságra törekednek, úgy mozognak, ahogy a leggazdaságosabb, legkényelmesebb nekik. A W ülés széles alapú alátámasztási felületet biztosít. Ha a tartási funkcióik gyengébbek, akkor nyújtott lábbal / törökülésben való ülés számukra sokkal több energiát követel, persze ezt sosem gondolják végig, csak egyszerűen úgy ülnek, ahogy „jobb” nekik. Önmagában az, hogy megmutatom, hogy kell helyesen ülni és rászólók napi X - szer a gyerekre, az nem oldja meg a problémát.
MILYEN HASZNOS JÁTÉKOT KAPJON EGY GYERMEK?
Ha közeleg a szülinap, névnap, gyereknap, Húsvét, Mikulás és Karácsony akkor sok szülő és nagyszülő gondolkozik azon, hogy mi hasznosat tudna ajándékozni gyermekének, unokájának vagy a rokon/szomszéd kisbabának? Gyermekgyógytornászként sok kérdést kapok szülőktől a játékokról, torna eszközökről, a miért hasznos és milyen korosztálynak címmel… ezért gondoltam leírom ötleteimet márkanevek nélkül.
Szülői iskolaérettség
Gondolatok a beiskolázáshoz ...
Iskolába léphet az a család, ahol a szülő évek során elvégezte feladatait
- szobatisztaság kérése, önállósítása
- orrfújás tanítása, gyakorlása, kézmosás
- a kikészített ruhák felvétele, stb...
- rakodás, életkornak megfelelő folyamatos segítség a házi munkában
Pfaffenrot terápia
A Pfaffenrot-féle manuális terápia,(más néven szinergetikus reflexterápia =SRT)
Dr. Waldemar Pfaffenrot ortopéd orvos által a 80-90-es években kifejlesztett terápiás eljárás. Az SRT többféle finom -nem fájdalmas- manuális technikát és reflexeken alapuló gyógymódot ötvöz egy időben, egy kezelésen belül.
Háromévesek logopédiai szűrése után...
A 2017/18-as tanév során megkezdődött a 3. életévüket betöltött gyerekek nyelvi fejlődésének felmérése Magyarországon. A logopédusok a szülők számára adnak adatlapot, amit a felnőttek töltenek ki. A felmérés nem a beszéd szépségére, az artikuláció helyes voltára vonatkozik. A nyelvi fejlődést hivatott megítélni. A véleményezés is ennek megfelelően történik. Ha a szakember nyelvi késésre gondol, részletesen megfigyeli, megvizsgálja a kisgyermeket.
Új Mackógyógytorna könyvünk
„Mackógyógytorna Papírgombóccal” - Okosító gyakorlatok nagyovisoknak és kisiskolásoknak
Játékhegyek veszik körül manapság a gyermekeket. E könyv gyakorlatait éppen ezért – pontosabban ennek ellenére – egy jelentéktelennek tűnő papírgombóccal végeztetjük, amelyet használt papírokból gyúrunk. A papírgombóc kellően puha, mégis kemény, gömbölyű, mégis szúrós ahhoz, hogy ingereket adjon a bőrön keresztül az izmoknak, az inaknak, az idegrendszernek, ugyanakkor egy szerethető, gömböcske alakú tárgy, amit jó fogni, szorítani, dobálni, elkapni, körbeugrálni… Az itt található gyakorlatok erőssége, hogy a fizikai aktivitás mellett szellemi munkára is inspirálja a gyermekeket.
Korababák mozgásfejlesztése, gyógytornája
Szükséges a gyógytorna egy koraszülött babának? Mindenképp le fog maradni? Mire érdemes odafigyelni? és még sok kérdésre keressük a választ, de még mielőtt belemerülnénk, megjegyezném, hogy a prevenció, a fejlesztés, a gyógytorna, csak egy második lépcső a kora babák életében, az első óriási lépcső a Koraszülött osztályokon történik, ahol az életükért küzdenek … gratulálunk és köszönjük.
Magyarországon a megszületett gyermekek 8-9 %-a korababaként jön a világra. Önmagában a „koraság” nem hátrány vagy betegség, de a „rizikó” ott lapulhat bármikor…amit tanácsos megelőzni, kezelni vagy gyógyítani és e cikk eszenciája az utóbbi három szóban van.
Befelé vagy kifelé forduló baba lábfejek
A születés után a babák lába (comb, lábszár, lábfej) kifelé fordul, aztán szép lassan a fejlődéssel és a mozgások hatására 1 éves korra középhelyzetbe kell kerüljön, úgy fekvő helyzetekben mint ülésben vagy állásban egyaránt. Van, hogy a lábfej nincs jó helyzetben a lábszárhoz képest, ilyenkor beszélhetünk kifelé vagy befelé forduló lábfejekről és ezen belül még egy pár változatról…
Ha nehezen vagy lassan szopik a baba
Egy csecsemőt általában nem kell nógatni, szopik, ha van mit és szopik, ha éhes. Apróbb problémák megléte miatt a szopás, néha nagyon lassú, fájdalmas, nehézkes, mennyiségre nem megfelelő stb. A „szopizás” megtanulása a babának és a mamának egyaránt szükséges és az egyénileg változik, hogy kinek mi válik be: egy laza ösztönös vagy egy tudományos megtervezett változat.
Ha „szopizási problémák” jelentkeznek, akkor segíthet a Lactációs tanácsadó, a védőnő, gyermekorvos és egyes esetekben a gyermekgyógytornász is.
A "Mindenható" Hinta...
A hintázás segítség lehet az elalvásnál, pocakfájásnál, az idegrendszer fejlesztésében, korababáknál, izgága babáknál, a beszéd indításban, a viselkedési és érzelmi funkciók leküzdésénél, az egyensúly fejlesztésben, az írás- olvasás tanulásban stb.
További cikkeink...
- A GYERMEKNEVELÉS NEM "GYERMEKJÁTÉK"...
- BABAHORDOZÁS GYÓGYTORNÁSZ SZEMMEL
- "Mackógyógytorna a helyes nyelésért " című könyvünk
- SZÁJON LÉGZÉS ...
- A LÚDTALP ÉLETKORONKÉNTI TEENDŐIRŐL ÉS VESZÉLYEIRŐL
- A BABÁK FOGAS GONDJAI
- Fejlesztő csepphinta nagyobbaknak
- Mit tehetünk ha fáj a baba pocakja?
- A babák mozgásfejlődése
- Sarokfájdalom