Barion Pixel

Dinamikus Szenzoros Integrációs Terápia (DSZIT)

Mi történik a terápián?

A szenzomotoros terápia kifejezés egyre gyakrabban kerül elő, ha gyerekekkel kapcsolatban olvasunk, érdeklődünk vagy a közösségi élet kapcsán is. Ekkor sokszor automatikusan valamilyen feladathelyzetekre gondolunk. A DSZIT terápia egyik meghatározó alap eleme, ezzel épp ellentétesen a gyermek által kezdeményezett szabad játék fejlesztő hatását helyezi a középpontban.

A DSZIT-Dinamikus Szenzoros Integrációs Terápia számos tudományos kutatásra alapozva nem egy meghatározott sorrendben szeretné fejleszteni a gyereket, hanem a gyermek saját maga által elindított folyamatokat kísérni, lehetőséget teremteni, új elemeket felkínálva teljesen egyéni tempóban felfedezni. Így egy olyan játék teret alakít ki, ahol nem egy előre megtervezett direkt úton haladhat végig, hanem a terápiás segítség “csak” egy biztonságos keretet biztosít a belülről jövő indíttatás alapján történő élménykeresésére, felfedezésre, változásra, fejlődésre.

A gyerekek általában saját maguk is kezdeményezik ezeket a típusú élménykereséseket, de hétköznapi szemmel sokszor nehéz helyesen értékelni vagy jól segíteni Őket. Hiszen a mindenhol a földön fetrengő, az első adandó helyről leugráló, a mindent végignyalogató, a falat összefirkáló vagy az érthetetlenül sok dologtól félő gyermek reakcióinál nem feltétlenül az első gondolatunk az, hogy alapvetően Ő épp a terápiáját kutatja. Emellett a gyerekek ingerbefogadása és feldolgozása is teljesen egyéni, mindenkinek van amelyiket habzsolja és van amit elkerül. Ennek mennyisége és intezitása ráadásul habitustól is függ. Sokszor azonban a szokások és nehézségek egyre inkább párokba rendeződve rajzolnak ki egy olyan képet, ahol szükség van segítségre. A DSZIT terapeuta rálát ezekre az inger-feldolgozás -motoros vagy pszichés válasz összefüggésekre, segítő társként kíséri a gyermeket végig.

Az egyes területen nem kellően differenciált idegrendszer DSZIT terápiája során megfelelően tud rendeződni és jól szerveződve saját úton továbbfejlődni. Az egyensúly, mozgás és érzékelés (kiemelten a tapintásos) rendszerek fejlesztését labdák, hinták, mászókák, lengő eszközök, billenő eszközök, dobozok, szivacsok, finommotorikát fejlesztő eszközök segítségével egészítik ki a terápiás élményt.

Életkor: 0-7 éves korig

Milyen panaszokkal forduljunk DSZIT terápeutához?

-nem tud jól aludni

-válogatós (pld. nem eszik meg a zöld ételeket vagy a puhább állagokat)

-érzékeny érzékszervek (pld. kiborul ha koszos a keze, megijesztik a hangok)

-tompább érzékelés, csökkent fájdalomérzet (pld. túl sokszor megüti magát, sok veszélyes helyzetet keres)

-nem megfelelő saját test érzet (pld. nem szereti a rövidebb ruhákat melegben sem, sötétben nagyon fél)

-sok mindentől fél, megijed

-motivációhiány, apátia

-tanulási és beszédproblémák

-bizonytalan vagy kevésbé ügyes mozgás

-izgulós, aggódó viselkedés

-alacsony önbizalom

Szeretettel várjuk

Rendelőinkben és online

Rendelőnkben csak egyeztetett időpontra tudunk pácienseket / vendégeket fogadni!
Munkanapokon 9:00-15:00 között várjuk hívását, ha nem tudjuk felvenni akkor később vagy a következő munkanapon visszahívjuk.

Pesten

Mackórendelő PEST

1145 Budapest, Amerikai út 40/a as. 2.

Budán

Mackórendelő BUDA

1026 Budapest, Nagyajtai utca 15. fsz. 1.

Online

Mackógyógytorna Online

A világ bármely pontján