
Cikkek
Mikortól és hogyan ülhet a baba?
Nincs rá pontos recept......…. de „ameddig nem tud magától felülni ne üljön”.
A felülést általában a babák négykézláb helyzetből tanulják meg. Nagyon változó és sok mindentől függ, hogy ki mikor, de nagyvonalakban 6 – 9 hónaposan felülnek és 10 – 11 hónaposan stabilan ülnek a talajon is.
Megkezdődött az iskola, egyre többet ülnek a gyermekek
Már civilizációs ártalom, hogy egyre többet ülünk és ülnek a gyerekek is, sajnos ezt nem tudjuk teljesen megváltoztatni, de kis odafigyeléssel jobbá tehetjük. A hosszú ülésnél kifáradnak az izmaink és hajalmosak vagyunk görbén, hanyagul, csúnyán ülni, ami negatív hatással lehet a szervezetünkre.
Bővebben: Megkezdődött az iskola, egyre többet ülnek a gyermekek
Miért jó ha hasalnak a babák?
Vannak babák, akik különböző okok miatt nem szeretnek hason feküdni. Sokszor mondják, mondjuk a szülőknek, hogy tessék sokat hasra tenni, mert fontos a fejlődésének. De miért? És ha sír? És ha nem szereti?
Miért is fontos a hasalás?
Nyelvlökéses nyelés/fordított nyelés/infantilis nyelés
A helytelen nyelés folyamán a nyelv (többek között) nem végzi el a szükséges felfelé irányuló mozdulatot, hanem a fogsorok közé csúszva alsó pozíciót foglal el.
Ez a nyelési forma csecsemő- és kisgyermekkorban normálisnak tekinthető, de előfordulása az életkor előrehaladtával csökken, idővel megszűnik. Általában a vegyes fogazat kialakulásától igényel figyelmet - mindenképpen káros, ha ún. "bulldogharapással" (progenia) társul.
Bővebben: Nyelvlökéses nyelés/fordított nyelés/infantilis nyelés
Színes "ragtapaszok" - kinesio taping
Ma már Magyarországon is egyre többet látunk az utcán lábukon, kezükön színes ragtapaszokat viselő felnőtteket és már nem csodálkozunk annyira rajta mint korábban. Használják testtartás korrigálásra, sport sérüléseknél, rehabilitációban és a gyermekgyógytorna területén egyaránt az orvosok, gyógytornászok, masszőrök és edzők.
Neuropszichológia
Mi a neuropszichológia?
A neuropszichológia a pszichológiának az a területe, amely az agy károsodásai (lehet veleszületett, genetikai agyi rendellenesség vagy szerzett agykárosodás) nyomán fellépő pszichés, kognitív zavarok (pl. memória, beszéd, észlelés, figyelem, stb.), vagy viselkedési problémák vizsgálatával foglalkozik.
VOJTA kezelés/ terápia/ módszer
Magyarországon még szülők által kevésbé ismert a Vojta, a szakemberek által meg még egyenlőre csak áhított terápia….
A módszert Vaclav Vojta egy cseh származású ortopéd-neurológus (1917-2000), a Müncheni Gyermekklinika volt igazgatója dolgozott ki, melyet reflexlokomóción alapuló gyógy technikának is nevezhetünk.
Vízi torna babáknak
Hurrá itt a nyár, a meleg, itt a pancsolás ideje!
Nem csak mi felnőttek, de a babák is szeretnek pancsizni. Ha otthon vagy nyaralás alkalmával babamedence áll rendelkezésre, akkor bátran mehet a loccsanás….Természetesen étkezés után 2 órával, megfelelő hőmérsékletű vízben és nagy odafigyeléssel.
A helyes ülés
A mai „ülős” világban nagyon fontos hogy helyesen üljünk. Gondoljunk csak bele egy iskolás gyermek is napi 7-9 órát ül egy nap.
Az egészséges ülésnél nem az a cél hogy deszka egyenes háttal szükséges ülni, hanem a szükséges normál fiziológiás gerinc görbületek megőrzésére kell törekedni.
Baba talpmasszázs / talpreflexológia
Minden szervünk, testrészünk összeköttetésben áll a lábunkon található úgynevezett reflexpontokkal, melyek masszírozásával sok minden kezelhető.
A reflexológia eredete az ötezer évvel ezelőtti Kínába vezethető vissza, de találkozhatunk vele egyiptomi sírkamra ábrákon, valamint inka oltárképeken is, ahol lejegyezték, mely betegségekre, milyen zónákat kell masszírozni.
További cikkeink...
- Baba csípőproblémák
- Babamasszázs hatásai
- Egy új torna eszköz lúdtalpas gyermekeknek
- Gyakori szülői kérdések a Dévény módszerről
- Kihez forduljak ha beszédhibás
- Baba csípőgyógytorna gyakorlatok
- Mit kell tudjon a baba nagymozgásban 6 hónapos kortól 12 hónapos korig?
- Kúszást segítő baba gyógytorna gyakorlatok
- Fejlesztés otthoni munkával...
- Mit kell tudjon nagymozgásban 6 hónapos korig egy baba?