Leírás
Manapság egyre felkapottabbá vált a babamasszázs, de ez nem is csoda, hiszen rengeteg előnye van, nemcsak fizikálisan, de lelkileg is, mind a babának, mind az anyának. A ma alkalmazott babamasszázs technikákat több évtizede fejlesztették ki, de azóta vizsgálatok és kutatások is folynak ennek a módszertannak az alkalmazásáról, és ma már szakemberektől tanulhatjuk el a fogásokat, hogy babánkat otthon is kényeztethessük. A babamasszázs segíti a kicsiket az alvásban, már napi 15 perc masszázzsal elérhetjük, hogy nyugodt éjszakák köszöntsenek be.
Nagyon sok féle babamasszázs irányzat létezik melyek, különböző technikákkal, hatásokkal és célokkal ajánlottak, a különböző fejlődésű és habitusú babáknak.
A Mackógyógytorna babamasszázst egy kellemes, relaxáló masszázs, melyet egy baba – mama/papa együttöltött időnek szánjuk, ahol egy időben történik test és lélek simogatása.
A relaxáló masszázs jótékony hatásai:
– megnyugtatja a babát
– megerősíti a kialakuló kötődést,
– elősegíti a jobb alvást
– hasznos szenzoros stimuláció
– számos pozitív mellékhatással bír az immunrendszerre, emésztésre, légzésre, vérkeringésre, a bőrre, testsémára, izmokra, idegrendszerre….
A babamasszázst csak nyugodtan, ráérősen, jó kedvel érdemes és szabad végezni a szülőnek és a babának egyaránt. Végzése ajánlott étkezés után 2 órával.
Nyűgös, lázas állapotban, bőrproblémáknál inkább halasszuk el. Ne alkalmazzunk erős hirtelen mozdulatokat különös figyelem az ízületek, kutacs, gerincterületén. A babáknál minden mozdulatot gyengéden, simogatás szerűen kell elvégezni, de nem csiklandozva.
A masszázst végezze a legkényelmesebb helyen otthonában (a talajon, a pelenkázón, ágyon). Alkalmazhatja naponta 1 x vagy hetente 1 x vagy úgy ahogy a baba és Ön igényli. A Mackórendelő ajánlata szerint végezze:
– 6 hónapos korig heti 4 x
– 6 hónapos kor után heti 2 x.
A babamasszázshoz szükséges: a megfelelő mozdulatsor tudása, nyugodt légkör, 20-25Co-os hőmérsékletet, kellemes zene (nem kötelező), pár csepp illatmentes babaolaj.